Weekend na rowerze

Weekend na rowerze

  • Wpis z dnia: 29 września 2013
  • Autor:

Jeśli nudzimy się w weekend, prawie na pewno jest to wyłącznie nasza wina. Oczywiście, możemy przesiedzieć sobotę przed komputerem, ale wystarczy zapytać wyszukiwarkę o kilka pomysłów, aby znaleźć coś dla siebie. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są weekendowe wypady na rowery.

Weekednowy wypad na rower bywa niesamowitym przeżyciemDo cioci i z powrotem

Wycieczka rowerowa może być dla nas zabawą zupełnie bezpłatną. W końcu większość z nas potrafi znaleźć w promieniu 50-100 kilometrów rodzinę lub przyjaciół, którzy chętnie przyjmą nas na jedną noc. Dlaczego więc nie wybrać się do nich na wycieczkę, pakując do plecaka jedynie szczoteczkę do zębów, ubrania, kanapki i wodę? Spędzone w ten sposób dwa dni zazwyczaj wspomina się bardzo miło, jako pewnego rodzaju oderwanie od codzienności.

O czym pamiętać?

Wybierając się w trasę, przede wszystkim zaplanujmy, którędy chcemy pojechać. W końcu nie sztuką jest wybrać główną drogę i cały dzień walczyć przeciwko ciężarówkom. Jeśli wybierzemy atrakcyjny szlak, z pewnością będziemy zadowoleni z całego weekendu.

Oczywiście trzeba się też dobrze zapakować, zabierając odpowiednią ilość prowiantu, wody i narzędzia do ewentualnej naprawy roweru w trasie. W końcu nawet zwykły kapeć może być dla nas niemałym problemem, a przecież nie chcemy, żeby tak błaha sprawa popsuła nam dwa dni, prawda?

Słowem, weekend na rowerze może być świetną odskocznią od codziennego stresu. Oczywiście nie każdy z nas może sobie na to pozwolić, ale z pewnością warto od czasu do czasu zdecydować się na tego typu wycieczkę, odświeżyć umysł i przewietrzyć się.